گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
گردشگری

 

 

 

گردشگری نامیبیا

 

صنعت گردشگری یکی از پایه های بسیار مهم اقتصاد کشور نامیبیا محسوب می شود. سهم این صنعت در زمینه اشتغالزایی حدود بیست درصد جامعه شاغلین نامیبیا است. همچنین حدود پانزده درصد از تولید ناخالص داخلی کشور از بخش گردشگری استحصال می شود. همچنین مطابق با گزارش انجمن گردشگری نامیبیا، حوزه گردشگری سریع ترین رشد را در میان بخش های اقتصادی این کشور به خود اختصاص داده است.

نامیبیا یک کشور خشک و بیابانی است. این کشور خشک ترین کشور آفریقای زیر صحرا می باشد. عمده بارش های سالانه طی ماه های دسامبر تا مارس رخ می دهد. نامیبیا به واسطه صحرای کالاهاری و نامیب و نیز قرار گرفتن در کناره اقیانوس اطلس، جذابیت زیادی برای گردشگردان خارجی دارد. حیات وحش نسبتاً بکر و دست نخورده نیز بر جذابیت های توریستی این کشور افزوده است، به گونه ای که پارک ملی اتوشا (دارای 114 گونه از پستانداران) جزء مشهورترین پارک های حیات وحش در قاره آفریقا محسوب می شود. این کشور بیست  و دو پارک ملی دارد که حدود 17 درصد از خاک این کشور را تشکیل می دهند. نامیبیا دارای بیشترین جمعیت کرگدن سیاه و سفید در کل قاره آفریقا است. شکار یکی از حوزه های عمده جذب گردشگر در این کشور می باشد.

در سال 2016 بیش از یک میلیون و پانصد هزار توریست از کشور نامیبیا بازدید کرده اند. توریست ها عمدتاً از کشورهای آنگولا، آفریقای جنوبی، زامبیا، آلمان، انگلیس، آمریکا و فرانسه بوده اند.

پارک ملی اتوشا، شهرهای بندری سواکوپموند، والویس بی، لودریتز، هنتیس بی، مناطق بیابانی از جمله سوسوولی، صحرای کالاهاری، صحرای نامیب، نوار کاپریوی، رودخانه زامبزی، کولمنزکوپ، ساحل اسکلتون، اشپیترکوپه، کیپ کراس، تویفلفونتن، فیش ریور کانیون، عمده ترین جذابیت های توریستی کشور نامیبیا محسوب می شوند.

خطوط هوایی قطر ایرویز، KLM  ، خط هوایی آفریقای جنوبی، ایر نامیبیا از جمله خطوط هوایی فعال در کشور نامیبیا هستند. نقطه اصلی ورود به این کشور فرودگاه بین المللی هوسه کوتاکو است که در 45 کیلومتری شرق شهر ویندهوک، پایتخت کشور، واقع شده است.

هوای تابستانیی در نامیبیا از اولین یکشنبه ماه سپتامبر و زمستانی از اولین یکشنبه ماه آوریل آغاز می گردد. در حال حاضر به واسطه سلامت محیط، نیازی به واکسیناسیون آبله، وبا و تب زرد جهت ورود به این کشور نیست.

 

وزارت محیط زیست و گردشگری و نیز انجمن گردشگری نامیبیا، نهادهای دولتی مربوطه در زمینه سیاستگذاری امر گردشگری در این کشور می باشد.

تعدادی از سایت های مهم در خصوص جاذبه های گردشگری در سطور ذیل جهت اطلاع:

http://www.namibiatourism.com.na/

http://www.travelnewsnamibia.com/

http://www.met.gov.na

http://www.napha-namibia.com/home/

http://nte.nmh.com.na/#

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است